Heureka.sk - hodnotenie obchodu europasky.sk
Poznajte gramáž papiera termo pások

Poznajte gramáž papiera termo pások

Vedeli ste, že gramáž papiera je parameter označujúci jeho hrúbku a robustnosť a nie jeho váhu, akoby sa mohlo na prvý pohľad zdať?

V Európe a vo väčšine zemí sveta sa používa štandardizovaný model pre označenie gramáže papiera, ktorý je upravený normou ISO 563 o papieri, lepenke a určení plošnej hmotnosti.

Táto medzinárodná norma definuje gramáž papiera ako gram na meter štvorcový (g/m2), ktorý je označený skratkou gsm. Podľa normy ISO 563, hmotnosť jedného listu papiera veľkosti A0 definuje gramáž tohto papiera tak, že papier veľkosti A0 pokrýva plochu jedného štvorcového metra. Jeden list papiera veľkosti A0 s gramážou 80 gsm teda váži 80 gramov, papier s gramážou 100 gsm váži 100 gramov a tak ďalej.

Termo pásky dostupné na našom e-shope sa vyrábajú z z vysoko kvalitného papiera Mitsubishi Paper Mills s gramážou 48 g/m2 podľa európskej normy platnej od 1.5.2018. Do tohto dátumu boli termo pásky vyrábané z papiera s gramážou 55 g/m2. Zmena nastala z dôvodu ekologickejšej výroby tohto papiera.

Aj napriek nižšej gramáži papiera si termo pásky uchovali gararanciu čitateľnosti záznamu, a to 7 rokov (pri dodržaní správnych skladovacích podmienok). Papier sa používa na výrobu pások do registračných pokladní, POS terminálov, váh, zdravotníckych zariadení, meracích prístrojov, cestovných lístkov v MHD a pod..

Objednajte si pásky ešte dnes PONUKA

 

Autor 10.04.2023 dna 196

Archív článkov

Vyhľadávanie v blogu

QR kód

Naposledy navštívené

Žiadne produkty